Menu
Košík

VENTS - Rekuperátory vzduchu VUE

Rekuperátory rekuperačné jednotky

Rekuperátory rekuperačné jednotky  je jednoduché a efektívne energeticky úsporné riešenie vetrania bytov, chaty, domov a iných priestorov
Rekuperátory rekuperačné jednotky sú vybavené ventilačnou jednotkou, ktorá zabezpečuje čistenie vzduchu, prívod čerstvého vzduchu  a odstránenie zatuchnutého vzduchu . Tepelná energia sa prenáša do tepelného výmenníka s krížovým tokom a slúži na zahriatie privádzaného vzduchu. Vstavaný výmenník tepla zabraňuje tepelným stratám a ušetrí prevádzkové náklady na vykurovanie v zime a klimatizáciu v lete.

Vďaka kompaktnému krytu a tichej prevádzke  jednotka môže byť inštalovaná do podhľadu. Prístroj je určený pre pripojenie k Ø125 mm vzduchovodom.Na reguláciu prietoku vzduchu  je určený P3-1-300  prepínač otáčok.

Plášť

Skriňa je vyrobená z nehrdzavejúceho alu-zinkovej ocele  a je vybavená 15mm-ou zvukovou izoláciou z polyuretánovej peny. Pre ľahkú montáž je skriňa vybavená montážnymi konzolami.

Odnímateľný panel  poskytuje rýchly a jednoduchý prístup k vnútorným súčastiam  pre servis a údržbu.Jednotka je vybavená dvoma klapkami

Filter

Prívod a odvod vzduchu sa čistí cez dva filtre s filtračnej triedy G4.Ventilátory:

Jednotka je vybavená spoľahlivým ventilátorom s dopredu zahnutými lopatkami, ktoré sú poháňané motormi s nízkou spotrebou energie. Motor má guličkové ložiská ktorá nevyžaduje žiadnu údržbu, ktoré zaručujú dlhú životnosť cca 40 000 hodín a je namazaná nacelú prevádzkovú dobu.

Výmenník tepla

Tepelný výmenník s účinnosťou rekuperácie tepla od 64% až 72% umožňuje zachytiť nielen teplo, ale aj obnovenie vlhkosti a poskytuje vnútornú rovnováhu vlhkosti. V letnej sezóne výmenník tepla slúži pre nasávanie vzduchu a ochladenie a sušenie, a v zimnom období pre zahriatie.Vodná para sa získava z vlhkého odpadového vzduchu a je absorbovaná teplovýmennými doskami.

Prívod a odvod vzduchu sú úplne oddelené a žiadne mikróby a baktérie nie sú prenášané prúdom vzduchu.

Výmenník tepla

Prístroj je vybavený  vypúšťacou vaňou pre odvod kondenzátu.

Prevádzkové logika

Teplý odpadový vzduch sa pohybuje cez ventilátor a prichádza do výmenníka tepla, kde sa prenáša tepelná energia do jej prvkov a potom je odsávaná von.

Studený vzduch privádzaný zvonku sa pohybuje cez prívodný ventilátor na prívodný filter, kde sa sa čistí, potom do výmenníka tepla, kde  absorbuje tepelnú energiu z odsávaného vzduchu a potom sa  privádza do miestnosti.

Výmenník tepla znižuje tepelné straty a šetrí prevádzkové náklady na vykurovanie v zime a klimatizáciu v lete.

Model: Rekuperačná jednotka VUE 100P mini
Rekuperátory rekuperačné jednotky:Popis Rekuperátory rekuperačné jednotky  VUE 100 P mini / mini VUT 100 P je jednoduché a efektívne energeticky úsporné riešenie vetrania bytov, chaty, domov a iných priestorov Rekuperátory rekuperačné jednotky sú vybavené ventilačnou jednotkou, ktorá zabezp..
513,10€ Bez DPH:427,58€
Model: Rekuperačná jednotka VUE2 200P
Popis Rekuperačné  jednotky VUT2, VUE2 a VUTE2 200 P sú plne vybavené vetracie jednotky, ktoré zaisťujú filtráciu vzduchu, prívod čerstvého vzduchu a odvod zatuchnutého odpadového vzduchu. Model VUT2 zaisťuje rozu..
1 065,60€ Bez DPH:888,00€
Model: Rekuperačná jednotka VUE2 250P EC
Rekuperačná jednotka VUE2 200P Jednotky sa vyznačujú extremne nízkou hlučnosťou vďaka ventilátorom ktoré sa  nachádzajú medzi dvoma tepelnými výmenníkmi, rovnako sú vybavené ekonomickými  EC ventilátormi.Prístroj navyše obsahuje integrovanú automatizáciu a multifunkčný ovládací panel ..
1 123,00€ Bez DPH:935,83€
Zobrazené 1 až 3 z 3 (1 stránok)
Táto stránka používa cookies. Používaním stránky súhlasíte s využívaním cookies, zhodne s aktuálnymi nastaveniami vyhľadávača.